Virtual Power Plant by Energiale

Wirtualna Słoneczna Elektrownia dla Ciebie i Twojej Rodziny

Produkcja energii elektrycznej ze słońca to zdecydowanie za mało. System Energiale™ to dużo, dużo więcej. Proponujemy Ci wejście do  Wspólnoty Słonecznych Domów, czyli Wirtualnej Słonecznej Elektrowni - Virtual Sunny Power Plant - SM™. Dzięki dołączeniu do Wirtualnej Elektrowni SM™ zapewniasz sobie godziwe zarabianie na produkcji, magazynowaniu i sprzedaży energii elektrycznej.

Nasze rozwiązanie to skalowalny układ wielu wzajemnie powiązanych jednostek wytwórczych (Słonecznych Domów SM™) stanowiących zamkniętą, zarządzaną sieciocentrycznie całość. Rozwiązanie to zaspokaja codzienne lokalne potrzeby energetyczne oraz współpracuje z siecią elektroenergetyczną w celu bilansowania.

Co zyskujesz?

Oszczędności na energii elektrycznej

Dodatkowe przychody

Niezależność i bezpieczeństwo energetyczne

Własną energię dla domu oraz do samochodu elektrycznego

Wieloletnią gwarancję na wszystkie urządzenia

Udział w sieciocentrycznej społeczności Wirtualnych Słonecznych Elektrowni – System Energiale™

Dostęp do rozwiązań i technologii globalnych

Szczegóły Systemu Energiale

Dotychczasowy model produkcji energii, bazujący na centralnych wysokoemisyjnych elektrowniach spalających głównie węgiel kamienny i brunatny  jest przestarzały i nieefektywny a do tego coraz droższy. System Energiale™ to zmiana energetycznego paradygmatu i zwrot w kierunku małych, rozproszonych odnawialnych źródeł energii. System Energiale™ to model produkcji, auto konsumpcji i magazynowania energii., zdalne zarządzanie popytem i podażą z największą dbałością o Twoje bezpieczeństwo, Twój domowy budżet, Twoje oszczędności i systematyczne zyski. Zapewniamy bazujące na chmurze, sieciocentryczne zarządzanie instalacjami rozproszonymi, składającymi się z domowych elektrowni fotowoltaicznych oraz stacjonarnych i mobilnych magazynów energii. Oferujemy aplikację SE™ za pomocą której, zawsze w czasie rzeczywistym będziesz miał wgląd w pracę Twojej elektrowni domowej oraz całego Virtual Sunny Power Plant. W cyklu kwartalnym otrzymasz również rozliczenie swoich oszczędności wraz z wpływem gotówki na wskazane konto bankowe. W Systemie Energiale™ - zarabiasz na sprzedaży nadwyżek energii elektrycznej, zgromadzonej przez Twoje gospodarstwo domowe, osiedle mieszkaniowe, kampus lub nawet firmę w magazynie energii w okresie szczytowego zapotrzebowania. Nasz sieciocentryczny Software ES™ optymalizuje Twoją autokonsumpcję z automatycznym magazynowaniem energii. Oprogramowanie ma możliwość przekazania każdej zbytecznej kilowatogodziny innym uczestnikom Virtual Sunny Power Plant ES™ lub sprzedaży z zyskiem do sieci.

Rozwiązanie ES™ jest również przyjazne dla operatora sieci dystrybucyjnej, który ma możliwość, pod naszą kontrolą, dokonania zdalnej integracji z naszą Virtual Sunny Power Plant ES™ i w razie potrzeby automatycznie (za ustaloną kwotę) rozładowywać nasze magazyny energii w przypadku deficytu mocy w sieci lub je doładowywać w przypadku jej sieciowej nadpodaży. Integracja taka daje także dodatkowe korzyści w postaci zdolności do automatycznego stabilizowania w czasie rzeczywistym częstotliwości i zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego. Sieciocentryczne zintegrowane w Energiale System™ rozproszone źródła energii zwalniają również grupy energetyczne z konieczności kapitałochłonnych i czasochłonnych inwestycji w centralne – nowe źródła wytwórcze oraz rozbudowę sieci przesyłowych. Energiale System™ to odpowiedz na polską politykę klimatyczną  i wkład do europejskiego program EUGreenDeal.

Model działania

Mamy potrzeby energetyczne - pobieramy więc energię z sieci, gdy jest tam jej nadmiar i jest tania oraz oddajemy ją do sieci przy rosnącym zapotrzebowaniu i cenie.

Podoba Ci się nasza koncepcja?

Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci indywidualną propozycję.

O Energiale


ENERGIALE tworzy unikalną na polskim rynku ofertę masowego rozwoju, modułowego i skalowalnego budownictwa jednorodzinnego oraz rozproszonej generacji energii elektrycznej, a także lokalnej e-mobilności w oparciu o własny zsynchronizowany z budynkiem system modułów fotowoltaicznych i domową stację ładowania aut elektrycznych.

Energia elektryczna jest dziś najbardziej „gorącym” towarem. W skali globalnej w postępie geometrycznym zmieniają się sposoby jej generacji, przechowywania, handlu oraz dystrybucji. Sektor elektroenergetyczny pozostający we względnej stagnacji od ponad 100 lat zmienia się nie do poznania. Najbardziej charakterystycznym znakiem rozpoznawczym „nowej energetyki” staje się internet energetyczny oparty o internet rzeczy (IoT) oraz rozproszona generacja będąca sposobem na redukcję kosztów energii dla obywateli i firm, a często także sposobem zapewnienia im dodatkowych przychodów. W Polsce, po uchwaleniu szeregu przepisów zapewniających rozwój generacji rozproszonej (ulgi w PiT, kredyty, dotacje - Twój Prąd, net metering, jednolita 8% stawka VAT) lawinowo rośnie ilość instalacji PV montowanych przy domach jednorodzinnych. 

Istnieje jednak także rosnące zapotrzebowanie na produkty kompleksowe, łączące w sobie odpowiedzi na szereg wyzwań demograficznych, mieszkaniowych, klimatyczno-cywilizacyjnych stwarzanych przez brak powszechnego dostępu do mieszkania lub domu oraz taniej energii, e-mobilności, IoT. Rosnące ceny nieruchomości oraz spodziewane podwyżki kosztów energii dla przedsiębiorstw i gospodarstw domowych przyspieszą ten proces.

Naturalnym celem systemu ENERGIALE jest holistyczne podejście do potrzeb mieszkaniowych z dostępem do własnej odnawialnej energii elektrycznej zaspokajającej własne potrzeby bytowe oraz służącej do zasilania e-mobilności.