Systemy ładownia samochodów od Energiale


Stacje Ładowania pojazdów elektrycznych stanowią integralną część sytemu Energiale. Ładowanie samochodu elektrycznego za pomocą naszych ładowarek to strefa komfortu, bezpieczeństwa i relaxu. Proponujemy półszybkie ładowarki domowe AC i DC oraz szybkie ładowarki publiczne DC.

Zapoznaj się z naszymi stacjami ładowania

Poniżej przedstawiamy ofertę stacji ładowania od Energiale

Wallbox Ensto AC

Modułowa, uniwersalna ładowarka AC do ładowania aut elektrycznych. W technologii Ensto Chago – „ładuj i jedz”.
Pozwala na pełne naładowanie auta na własnej posesji lub parkingu. Urządzenie spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, jest proste i wytrzymałe w konstrukcji. Intuicyjne w obsłudze. Ergonomiczny korpus z zamontowanym modułem LED pozwala na śledzenie statusu ładowania. Ładowarka występuje w wersji z jednym lub dwoma gniazdami oraz jednym lub dwoma przewodami z wtyczką. Rozwiązanie to pozwala na ładowanie dwóch pojazdów elektrycznych jednocześnie. Ładowarki mogą być grupowane w system i zarządzane poprzez protokół OCPP. Ensto Chago - występuje w wersji 6A, 32A, zarówno w 1- jak i 3-fazowej.

Rekomendacja: Doskonała relacja: multi-funkcjonalność - prostota  montażu – jednoczesne ładowanie wielu aut elektrycznych.

Specyfikacja Ensto AC

Miejsce montażu: ściana w garażu lub parkingu
Napięcie znamionowe: 230V/400V 50Hz
Temperatura pracy: -30 do 50 C
Wysokość montażu: 1,0-1,5 m od poziomu podłoża
Waga: 6-10 kg
Typ złącza: Typ 2 - gniazdo lub wtyczka z kablem
Moc preferowana: 3,7kW do 11kW
Moc dostępna: do 2 x22kW
Zasilanie ładowarki: sieć, system fotowoltaiczny, magazyn energii
Łączność i odczyt: karta RFID/NFC, ethernet, tel. kom., sieć Wi-Fi, OPCC

Wallbox Delta - DC

Absolutna nowość rynkowa. Kompaktowa, uniwersalna, naścienna ładowarka szybka (DC) do aut elektrycznych osobowych (eCar) i dostawczych (eVan). Pozwala na szybkie, pełne naładowanie auta elektrycznego prądem stałym (DC). Dysponuje podwójnym portem ładowania ze złączami typu CCS i CHAdeMO. Urządzenie spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, jest proste w konstrukcji i intuicyjne w obsłudze. Wykonane jest głównie ze stali z elementami PCV, z zamontowanym modułem LED i podstawowym panelem sterowania (2,7” OLED screen). Ładowarka dysponuje maksymalną mocą ładowania do 25 kW. Posiada zabezpieczenia nadmiaroprądowe i wyłączniki różnicowoprądowe oraz zintegrowaną elektronikę obsługującą komunikację: ładowarka – samochód. Złącza (wtyczki) z kablem  (CCS i CHAdeMO) są montowane w dedykowanych zawiesiach po skrajnych stronach ładowarki. Interfejs sieciowy, Ethernet, 3G, Wi-Fi.


Rekomendacja: Nowość rynkowa, Wallbox DC. doskonała relacja: cena - multi - funkcjonalność,

prostota montażu, pełne spektrum ładowanych aut.

Specyfikacja Delta DC

Miejsce montażu: ściana w garażu lub parkingu
Napięcie znamionowe: 200-500 Vdc (Combo) 50-500Vdc (CHAdeMO)
Temperatura pracy: -30 do 50 C
Wysokość montażu: 1,2-1,5 m od poziomu podłoża
Waga: 47 kg
Typ złącza: CCS i CHAdeMO z przewodem
Moc preferowana: 25kW
Moc dostępna: do 25kW
Zasilanie ładowarki: sieć, system fotowoltaiczny, magazyn energii
Łączność i odczyt: karta RFID, modem 3G, integracja OCPP

Ensto Chago PRO

Ładowarka Ensto Chago PRO to urządzenie wolnostojące do ładowania jednego lub dwóch aut elektrycznych lub aut hybrydowych typu plug-in. Zaprojektowana jest do średniego ładowania prądem zmiennym (AC). Pozwala na pełne naładowanie lub doładowanie auta na parkingu publicznym, miejscu pracy lub relaksu. Ładowarka Chago PRO została zaprojektowana w oparciu o wieloletnie doświadczenie, jest bezpieczna, łatwa w eksploatacji i zgodna z aktualnymi standardami i normami dotyczącymi ładowania pojazdów elektrycznych. Dobrze widoczny trójkolorowy wskaźnik LED na bieżąco sygnalizuje aktualny stan pracy. Modułowa budowa daje możliwość konfiguracji w zależności od potrzeb użytkownika.
Dodatkowe cechy to identyfikacja użytkownika za pomocą karty RFID lub telefonu komórkowego. Możliwość połączenia z zewnętrznymi systemami zarządzania i administracji. Pozostałe parametry stacji mogą być konfigurowane w zależności od potrzeb. Dodatkowe atuty to, łatwy dostęp serwisowy, prosta i intuicyjna obsługa, estetyczne i trwałe wykonanie w stylu skandynawskim. Posiada zabezpieczenia nadprądowe (MCB) oraz zabezpieczenie róznicowoprądowe (RDC) typ A. Możliwość beznapięciowego bezpiecznego podłączenia i odłączenia przewodu zasilającego auto.

Rekomendacja: szybkość ładowania - mnogość miejsc przeznaczenia i  montażu.

Specyfikcaja Ensto Chago Pro

Miejsce montażu: cokół lub ściana
Napięcie znamionowe: 400V 50Hz
Temperatura pracy: -25 do 40 C
Wysokość montażu: poziom podłoża lub cokół kompozytowy
Waga: 25-60 kg
Typ złącza: Typ 2 - gniazdo lub wtyczka z kablem
Moc preferowana: 2 x 11kW
Moc dostępna: 2 x 22kW
Zasilanie ładowarki: sieć, system fotowoltaiczny, magazyn energii
Łączność i odczyt: karta RFID/modem 3G/złącze LAN/integracja OCPP

Delta DC

Ultra szybka, modułowa ładowarka Delta (DC) to urządzenie wolnostojące do jednoczesnego ładowania kilku aut elektrycznych. Zaprojektowana jest do szybkiego i ultra szybkiego ładowania prądem stałym (DC). Unikatowa cecha ładowarki jest jej konstrukcja modułowa pozwalająca na jej rozbudowę do 150kW w ramach tej samej obudowy. Ładowarka posiada możliwość jednoczesnego ładowania do 4 aut elektrycznych. W tym samym czasie mogą być ładowane 2 pojazdy prądem stałym (DC) oraz 2 pojazdy prądem zmiennym (AC) z wtyczki i gniazda. Moc ładowania dla każdego ze stanowisk jest dynamicznie „przydzielana” przez sterownik stacji w trakcie ładowania pojazdów, co optymalizuje czas i zużycie energii elektrycznej. Istnieje też możliwość dedykowanej konfiguracji ładowarki  ograniczającej moc ładowania w celu uniknięcia przeciążenia sieci. Obudowa stacji jest odporna na niekorzystne działania atmosferyczne, wandalizm oraz na ekstremalne temperatury. Interfejs sterujący jest intuicyjny, prosty w obsłudze oraz czytelny dla użytkownika.

Dodatkowe atut to łatwy dostęp serwisowy. Posiada zabezpieczenia nadmiaroprądowe oraz zabezpieczenie różnicowoprądowe. Ładowarka może być wyposażona w dowolnie skonfigurowane złącza DC i AC (np. 2xCCS lub 2xCHAdeMO lub 1xCCS, 1XCHAdeMO oraz TYP2 (AC) gniazdo/wtyczka).

Rekomendacja: Możliwość ładowania do 4 aut jednocześnie, szybkość ładowania – modułowość i zdolność do skalowania mocy.

Specyfikacja Delta DC

Miejsce montażu: cokół

Napięcie znamionowe: 400V 50Hz
Temperatura pracy: -25 C do 45 C
Wysokość montażu: poziom podłoża lub cokół kompozytowy
Waga: 400-600 kg
Typ złącza: CCS, CHAdeMO, gniazdo i wtyczka Typ 2
Moc preferowana: 50kW
Moc dostępna: do 150kW
Zasilanie ładowarki: sieć, system fotowoltaiczny, magazyn energii
Łączność i odczyt: karta RFID/modem 3G/złącze LAN/integracja OCPP

Typy złączy

Poniżej przedstawiamy opis najbardziej popularnych złączy do ładowania pojazdów elektrycznych

TYP 2

Złącze typu 2 (popularnie zwane Mennekes) – umożliwia ładowanie prądem zmiennym (AC) zarówno 1- jak i 3-fazowe. Stanowi w Europie popularny standard do ładowania normalnego oraz półszybkiego. Złącze to stosowane jest głównie w domowych ładowarkach naściennych (typ - Wallbox) oraz w ładowarkach publicznych wolnostojących. Duży i rosnący udział tego systemu na rynku europejskim.


CCS

Złącze typu CCS (popularnie zwane CCS Combo od słów Combined Charging System) – umożliwia ładowanie prądem zmiennym (AC) jak i prądem stałym (DC). To system ładowania zgodny z europejskim, szczególnie preferowanym standardem. CCS jest wyposażony w gniazdo Typu 2 do ładowania prądem zmiennym (AC) oraz specjalne gniazdo do szybkiego ładowania prądem stałym (DC). Taka konfiguracja umożliwia zarówno szybkie jak i normalne ładowanie za pomocą tego samego uniwersalnego złącza. Złącze to stosowane jest głównie w szybkich wolnostojących ładowarkach samochodowych, publicznych i komercyjnych. Jest również stosowane do ładowania autobusów elektrycznych. Rosnący i perspektywiczny udział tego systemu na rynku europejskim.

CHAdeMO

Złącze typu CHAdeMO (popularne i preferowane w krajach Dalekiego Wschodu) to japoński standard szybkiego ładowania prądem stałym (DC). Złącze to jest wykorzystywane w szybkich ładowarkach wolnostojących i dedykowane jest głównie do większości azjatyckich samochodów elektrycznych.

Wybrałeś już swoją stację?

Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci indywidualną propozycję. 

O Energiale


ENERGIALE tworzy unikalną na polskim rynku ofertę masowego rozwoju, modułowego i skalowalnego budownictwa jednorodzinnego oraz rozproszonej generacji energii elektrycznej, a także lokalnej e-mobilności w oparciu o własny zsynchronizowany z budynkiem system modułów fotowoltaicznych i domową stację ładowania aut elektrycznych.

Energia elektryczna jest dziś najbardziej „gorącym” towarem. W skali globalnej w postępie geometrycznym zmieniają się sposoby jej generacji, przechowywania, handlu oraz dystrybucji. Sektor elektroenergetyczny pozostający we względnej stagnacji od ponad 100 lat zmienia się nie do poznania. Najbardziej charakterystycznym znakiem rozpoznawczym „nowej energetyki” staje się internet energetyczny oparty o internet rzeczy (IoT) oraz rozproszona generacja będąca sposobem na redukcję kosztów energii dla obywateli i firm, a często także sposobem zapewnienia im dodatkowych przychodów. W Polsce, po uchwaleniu szeregu przepisów zapewniających rozwój generacji rozproszonej (ulgi w PiT, kredyty, dotacje - Twój Prąd, net metering, jednolita 8% stawka VAT) lawinowo rośnie ilość instalacji PV montowanych przy domach jednorodzinnych. 

Istnieje jednak także rosnące zapotrzebowanie na produkty kompleksowe, łączące w sobie odpowiedzi na szereg wyzwań demograficznych, mieszkaniowych, klimatyczno-cywilizacyjnych stwarzanych przez brak powszechnego dostępu do mieszkania lub domu oraz taniej energii, e-mobilności, IoT. Rosnące ceny nieruchomości oraz spodziewane podwyżki kosztów energii dla przedsiębiorstw i gospodarstw domowych przyspieszą ten proces.

Naturalnym celem systemu ENERGIALE jest holistyczne podejście do potrzeb mieszkaniowych z dostępem do własnej odnawialnej energii elektrycznej zaspokajającej własne potrzeby bytowe oraz służącej do zasilania e-mobilności.