Osiedla / Resorty Energiale / Campusy


Holistyczna oferta Energiale to nie tylko budownictwo jednorodzinne ale również kształtujące komfort mieszkańców, tworzone w harmonii z przyrodą klimatyczne osiedla, kampusy firmowe i uniwersyteckie oraz resorty wczasowe, sportowe i konferencyjne. Naszym celem jest tworzenie otulonej zielenią przestrzeni mieszkalnej, pozwalającej na pracę, odpoczynek i relaks z dala od zgiełku dnia codziennego. Osiedla Energiale mogą stanowić integralną część strefy miejskiej, podmiejskie i stref wypoczynku, jednak dzięki poszanowaniu klimatu i natury tworzą unikatową, samowystarczalną zieloną enklawę.

Projekt Energiale to również albo przede wszystkim nowy styl życia oraz technologia przyszłości. Każdy z nas może wykreować słoneczną, energetyczną przyszłość rozpoczynając od swojego Słonecznego Domu. Nie sprzedajemy tylko domów, osiedli  i kampusów z dachami fotowoltaicznymi przeznaczonymi wyłącznie do produkcji energii elektrycznej, używamy ich do inspirowania zmian. Tworzymy innowacyjne rozwiązania, które pomagają lepiej zarządzać wyprodukowaną energią. Wytworzona w Słonecznym Domu energia pokrywa Twoje codzienne potrzeby. Dzięki niej stajesz się samowystarczalny i niezależny, ładujesz nią pojazd elektryczny, magazynujesz ją w domowym magazynie energii lub w sieci energetycznej.
Słoneczny Dom z Systemu Energiale™ - SE™ to gwarantowany, najwyższy styl, model i komfort życia.

Oferta

W naszej ofercie znajdują się następujące wielkości proponowanych 

Osiedli – Resortów - Campusów

Energiale Resort Uno


Energiale Resort Uno w skład którego wchodzi od 14 do 28 domów, idealnie wpasowujący się w potrzeby małych ośrodków sportowych, wypoczynkowych, szkoleniowych oraz osiedli mieszkaniowych i kampusów firmowych. Optymalna powierzchnia działki pod Resort 1 to przedział pomiędzy 0,9 ha a 2,2 ha wraz z drogami wewnętrznymi, alejkami spacerowymi i miejscami rekreacji.

Energiale Resort Due


Energiale Resort Due –  w składa którego wchodzi od 30 do 50 domów, doskonale sprawdzający się jako rozbudowany resort wczasowy, campus firmowy lub osiedle mieszkaniowe. Optymalna powierzchnia działki pod Resort 2 to przedział pomiędzy 1,7 ha a 2,9 ha wraz z drogami wewnętrznymi, alejkami spacerowymi i miejscami rekreacji.

Energiale Resort Tre


Energiale Resort Tre – w skład którego wchodzi od 50 do 90 domów, proponowany jako nowoczesna przestrzeń osiedla mieszkalnego, kondominium wczasowe lub konferencyjne. Optymalna powierzchnia działki pod Resort 3 to przedział pomiędzy 2,9 ha a 4,9 ha wraz z drogami wewnętrznymi, alejkami spacerowymi i miejscami rekreacji.

Wybór projektu spośród proponowanych domów Energiale Como Uno, Como Due, Como Tre, Como Quattro pozwala na idealne dopasowanie do zróżnicowanych potrzeb i funkcjonalności osiedla oraz ukształtowania i zagospodarowania terenu.

Podoba Ci się nasza koncepcja?

Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci indywidualną propozycję.

O Energiale


ENERGIALE tworzy unikalną na polskim rynku ofertę masowego rozwoju, modułowego i skalowalnego budownictwa jednorodzinnego oraz rozproszonej generacji energii elektrycznej, a także lokalnej e-mobilności w oparciu o własny zsynchronizowany z budynkiem system modułów fotowoltaicznych i domową stację ładowania aut elektrycznych.

Energia elektryczna jest dziś najbardziej „gorącym” towarem. W skali globalnej w postępie geometrycznym zmieniają się sposoby jej generacji, przechowywania, handlu oraz dystrybucji. Sektor elektroenergetyczny pozostający we względnej stagnacji od ponad 100 lat zmienia się nie do poznania. Najbardziej charakterystycznym znakiem rozpoznawczym „nowej energetyki” staje się internet energetyczny oparty o internet rzeczy (IoT) oraz rozproszona generacja będąca sposobem na redukcję kosztów energii dla obywateli i firm, a często także sposobem zapewnienia im dodatkowych przychodów. W Polsce, po uchwaleniu szeregu przepisów zapewniających rozwój generacji rozproszonej (ulgi w PiT, kredyty, dotacje - Twój Prąd, net metering, jednolita 8% stawka VAT) lawinowo rośnie ilość instalacji PV montowanych przy domach jednorodzinnych. 

Istnieje jednak także rosnące zapotrzebowanie na produkty kompleksowe, łączące w sobie odpowiedzi na szereg wyzwań demograficznych, mieszkaniowych, klimatyczno-cywilizacyjnych stwarzanych przez brak powszechnego dostępu do mieszkania lub domu oraz taniej energii, e-mobilności, IoT. Rosnące ceny nieruchomości oraz spodziewane podwyżki kosztów energii dla przedsiębiorstw i gospodarstw domowych przyspieszą ten proces.

Naturalnym celem systemu ENERGIALE jest holistyczne podejście do potrzeb mieszkaniowych z dostępem do własnej odnawialnej energii elektrycznej zaspokajającej własne potrzeby bytowe oraz służącej do zasilania e-mobilności.