O nas


Alternative Solar Solution sp. z o.o. jest firmą dostarczającą kompleksowych rozwiązań w zakresie elektromobilności oraz wytwarzania i magazynowania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Podstawowe elementy naszego systemu to domowe, firmowe i publiczne stacje ładowania pojazdów elektrycznych AC, DC, HPC, magazyny energii oraz wiaty i instalacje fotowoltaiczne, które produkują energię z promieni słonecznych w celu zaspokojenia potrzeb energetycznych klientów indywidualnych, firm oraz Jednostek Samorządu Terytorialnego. 


Nasze usługi obejmują pełne doradztwo w zakresie inwestycyjnym, technicznym i realizacyjnym. System domów niezależnych energetycznie Energiale został stworzony w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku bazujące na czystej energii. W naszej ofercie znajdą również Państwo pełne spektrum produktów komplementarnych takich jak systemy ładowania, magazyny energii czy samochody elektryczne.

O Energiale


ENERGIALE tworzy unikalną na polskim rynku ofertę masowego rozwoju, modułowego i skalowalnego budownictwa jednorodzinnego oraz rozproszonej generacji energii elektrycznej, a także lokalnej e-mobilności w oparciu o własny zsynchronizowany z budynkiem system modułów fotowoltaicznych i domową stację ładowania aut elektrycznych.

Energia elektryczna jest dziś najbardziej „gorącym” towarem. W skali globalnej w postępie geometrycznym zmieniają się sposoby jej generacji, przechowywania, handlu oraz dystrybucji. Sektor elektroenergetyczny pozostający we względnej stagnacji od ponad 100 lat zmienia się nie do poznania. Najbardziej charakterystycznym znakiem rozpoznawczym „nowej energetyki” staje się internet energetyczny oparty o internet rzeczy (IoT) oraz rozproszona generacja będąca sposobem na redukcję kosztów energii dla obywateli i firm, a często także sposobem zapewnienia im dodatkowych przychodów. W Polsce, po uchwaleniu szeregu przepisów zapewniających rozwój generacji rozproszonej (ulgi w PiT, kredyty, dotacje - Twój Prąd, net metering, jednolita 8% stawka VAT) lawinowo rośnie ilość instalacji PV montowanych przy domach jednorodzinnych. 

Istnieje jednak także rosnące zapotrzebowanie na produkty kompleksowe, łączące w sobie odpowiedzi na szereg wyzwań demograficznych, mieszkaniowych, klimatyczno-cywilizacyjnych stwarzanych przez brak powszechnego dostępu do mieszkania lub domu oraz taniej energii, e-mobilności, IoT. Rosnące ceny nieruchomości oraz spodziewane podwyżki kosztów energii dla przedsiębiorstw i gospodarstw domowych przyspieszą ten proces.

Naturalnym celem systemu ENERGIALE jest holistyczne podejście do potrzeb mieszkaniowych z dostępem do własnej odnawialnej energii elektrycznej zaspokajającej własne potrzeby bytowe oraz służącej do zasilania e-mobilności.

Skontaktuj się z nami