Poznaj domy Energiale. Rozmiar zawsze zależy od potrzeb.

Energiale dostarcza gotowe domy w wykończeniu deweloperskim "pod klucz" nawet w ciągu 30 dni!

Dlaczego Energiale?

Integralną częścią domów systemu Energiale jest tania, odnawialna energia elektryczna, wytwarzana przez własny, zintegrowany dachowy system modułów fotowoltaicznych. Energia będzie jednostką monetarną przyszłości, zatem nieograniczony dostęp do Twojej energii będzie generował duże oszczędności oraz determinował bezpieczeństwo, niezależność i poczucie komfortu domowników.

Moduły fotowoltaiczne zintegrowanego, dachowego systemu Energiale produkują energię elektryczną, która w 100% zaspakaja potrzeby energetyczne Twojego domu oraz generuje sporą nadwyżkę, która może być przechowana w sieci elektroenergetycznej zgodnie z zasadami net-meteringu lub być wykorzystana do ładowania Twojego auta elektrycznego.

Zalety domów Energiale


czas budowy do 60 dni z przygotowaniem fundamentu,
czas budowy do 30 dni na przygotowanym fundamencie,
skalowalność,
samowystarczalność energetyczna,
maksymalna auto-konsumpcja,
możliwość ładowania pojazdu elektrycznego,
neutralność klimatyczna,
standard WT 2021,
współczynnik EP maksymalnie 70 kWh/(m2·rok) - zużycie na CWU, CO, podgrzewanie powietrza wentylacyjnego,
stolarka trójszybowa,
mikro wentylacja™,
ciepły fundament systemowy stanowiący tzw. poduszkę termiczną,
system sterowania inteligentnym domem,
zintegrowany system pozyskiwania i przechowywania wody deszczowej celem późniejszego wykorzystania,

niska cena w porównaniu do rozwiązań wielorodzinnych przy jednoczesnej gwarancji znikomych kosztów utrzymania domu.

Energiale Como 

Energiale Como to najmniejsze domy w naszej ofercie. Aktualnie przygotowaliśmy dla Państwa cztery projekty: Uno, Due, Tre oraz Quattro.

Energiale Como UNO
Powierzchnia użytkowa 46,41 m2
cena od 234 750 zł netto*

* cena zawiera projekt, koszt budowy, system fotowoltaiczny oraz  ładowarkę samochodową - wallbox
** cena nie zawiera fundamentu systemowego firmy Legalett

Zielona energia Energiale Como Uno

Dachowy system fotowoltaiczny domu Energiale Como Uno jest wyposażony w 16 modułów fotowoltaicznych, które w optymalnych warunkach pogodowych produkują około 4960 kWh energii elektrycznej, przy konsumpcji własnej na poziomie 3248 kWh powstaje nadwyżka energii w ilości około 1711 kWh, która pozwala przejechać Twojemu pojazdowi elektrycznemu około 11 400 km rocznie

Energiale Como UNO Plus4
Powierzchnia użytkowa 46,41 m2
cena od 274 750 zł netto*

* Cena zawiera projekt, koszt budowy, system fotowoltaiczny oraz  ładowarkę samochodową - wallbox
** cena nie zawiera fundamentu systemowego firmy Legalett

Zielona energia Energiale Como Uno Plus4

Dachowy System Fotowoltaiczny wraz z wiatą fotowoltaiczną domu Energiale Como Uno jest wyposażony w 28 modułów fotowoltaicznych, które w optymalnych warunkach pogodowych produkują około 8415 kWh energii elektrycznej, przy konsumpcji własnej na poziomie 3248 kWh powstaje nadwyżka energii w ilości około 5167 kWh, która pozwala przejechać Twojemu pojazdowi elektrycznemu około 34 446 km rocznie.

Energiale Como UNO Plus6
Powierzchnia użytkowa 46,41 m2
cena od 284 750 zł netto*

* Cena zawiera projekt, koszt budowy, system fotowoltaiczny oraz  ładowarkę samochodową - wallbox
** cena nie zawiera fundamentu systemowego firmy Legalett

Zielona energia Energiale Como Uno Plus6

Dachowy System Fotowoltaiczny wraz z wiatą fotowoltaiczną domu Energiale Como Uno jest wyposażony w 34 moduły fotowoltaiczne, które w optymalnych warunkach pogodowych produkują około 10217 kWh energii elektrycznej, przy konsumpcji własnej na poziomie 3248 kWh powstaje nadwyżka energii w ilości około 6969 kWh, która pozwala przejechać Twojemu pojazdowi elektrycznemu około 46 460 km rocznie.

Energiale Como DUE
Powierzchnia użytkowa 51,21 m2
cena od 257 300 zł netto*

* cena zawiera projekt, koszt budowy, system fotowoltaiczny oraz  ładowarkę samochodową - wallbox
** cena nie zawiera fundamentu systemowego firmy Legalett

Zielona energia Energiale Como Due

Dachowy system fotowoltaiczny domu Energiale Como Due jest wyposażony w 21 modułów fotowoltaicznych, które w optymalnych warunkach pogodowych produkują około 6512 kWh energii elektrycznej, przy konsumpcji własnej na poziomie 3584 kWh powstaje nadwyżka energii w ilości około 2931 kWh, która pozwala przejechać Twojemu pojazdowi elektrycznemu około 19 540 km rocznie.

Energiale Como TRE
Powierzchnia użytkowa 54,55 m2
cena od 277 450 zł netto*

* cena zawiera projekt, koszt budowy, system fotowoltaiczny oraz  ładowarkę samochodową - wallbox
** cena nie zawiera fundamentu systemowego firmy Legalett

Zielona energia Energiale Como Tre

Dachowy system fotowoltaiczny domu Energiale Como Tre jest wyposażony w 24 moduły fotowoltaiczne, które w optymalnych warunkach pogodowych produkują około 7440 kWh energii elektrycznej, przy konsumpcji własnej na poziomie 3818 kWh powstaje nadwyżka energii w ilości około 3622 kWh, która pozwala przejechać Twojemu pojazdowi elektrycznemu około 24 140 km rocznie

Energiale Como QUATTRO
Powierzchnia użytkowa 56,97 m2
cena od 289 940 zł netto*

* cena zawiera projekt, koszt budowy, system fotowoltaiczny oraz  ładowarkę samochodową - wallbox
** cena nie zawiera fundamentu systemowego firmy Legalett

Zielona energia Energiale Como Quattro

Dachowy system fotowoltaiczny domu Energiale Como Quattro jest wyposażony w 15 modułów fotowoltaicznych, które w optymalnych warunkach pogodowych produkują około 4651 kWh energii elektrycznej, przy konsumpcji własnej na poziomie 3987 kWh powstaje nadwyżka energii w ilości około 663 kWh, która pozwala przejechać Twojemu pojazdowi elektrycznemu około 4 420 km rocznie.

O Energiale


ENERGIALE tworzy unikalną na polskim rynku ofertę masowego rozwoju, modułowego i skalowalnego budownictwa jednorodzinnego oraz rozproszonej generacji energii elektrycznej, a także lokalnej e-mobilności w oparciu o własny zsynchronizowany z budynkiem system modułów fotowoltaicznych i domową stację ładowania aut elektrycznych.

Energia elektryczna jest dziś najbardziej „gorącym” towarem. W skali globalnej w postępie geometrycznym zmieniają się sposoby jej generacji, przechowywania, handlu oraz dystrybucji. Sektor elektroenergetyczny pozostający we względnej stagnacji od ponad 100 lat zmienia się nie do poznania. Najbardziej charakterystycznym znakiem rozpoznawczym „nowej energetyki” staje się internet energetyczny oparty o internet rzeczy (IoT) oraz rozproszona generacja będąca sposobem na redukcję kosztów energii dla obywateli i firm, a często także sposobem zapewnienia im dodatkowych przychodów. W Polsce, po uchwaleniu szeregu przepisów zapewniających rozwój generacji rozproszonej (ulgi w PiT, kredyty, dotacje - Twój Prąd, net metering, jednolita 8% stawka VAT) lawinowo rośnie ilość instalacji PV montowanych przy domach jednorodzinnych. 

Istnieje jednak także rosnące zapotrzebowanie na produkty kompleksowe, łączące w sobie odpowiedzi na szereg wyzwań demograficznych, mieszkaniowych, klimatyczno-cywilizacyjnych stwarzanych przez brak powszechnego dostępu do mieszkania lub domu oraz taniej energii, e-mobilności, IoT. Rosnące ceny nieruchomości oraz spodziewane podwyżki kosztów energii dla przedsiębiorstw i gospodarstw domowych przyspieszą ten proces.

Naturalnym celem systemu ENERGIALE jest holistyczne podejście do potrzeb mieszkaniowych z dostępem do własnej odnawialnej energii elektrycznej zaspokajającej własne potrzeby bytowe oraz służącej do zasilania e-mobilności.

Skontaktuj się z nami